Ocitla jsem se na šikmé ploše,

a to hned několikrát….

 

Nejvíc jsem si to užila vloni na podzim, když jsme jednu takovou šikmou plochu osazovali 🙂 Byla to docela výzva, a dopadla podle mého názoru dobře, tak třeba někoho inspirujeme k řešení podobného stanoviště.

Přestože moc času od výsadby neuběhlo, mnohé rostliny, přestože zatím lehce zanikají v mulči, už  kvetou, a věřím, že bude celý svah souvisle porostlý už brzy.

Nabídnout mohu časný jarní pohled okem Receptáře prima nápadů tady – hned od cca druhé minuty. A protože se leccos do časového limitu nevešlo, aktualizovala jsem článek o svazích v ekozahradní sekci 🙂, kde je dopovězeno.

Jak celá tato realizace probíhala máme zdokumentované jen mírně (nebyl čas…) – tady:

A pro srovnání a náhled, jak by měl svah časem vypadat, máme tento – osazovaný před několika lety – v rámci realizace zahrady u Berouna.

 

Tedy vzhůru na svahy, je to po všech stránkách dobrodružné! 🙂

 

 

 

Jana Nováková
Rostliny jsou mí přátelé a provázejí mě od dětství a zahrada je můj oblíbený obývací pokoj i jídelna. Jsem šťastná, když můžu pomáhat svým klientům, i těm zaneprázdněným, vytvořit krásnou a živou zahradu, která nevyžaduje každodenní péči, ale přesto jim dává spoustu radosti i leccos dobrého k snědku. O své cestě k zahradám píšu zde >>
Komentáře
  • Ochutnejte divočinu

    Mých TOP 5 jedlých planých rostlin Určitě všechny znáte. A jíte je? - Stáhněte si eBook zdarma a ochutnejte pár běžných plevelů :-)