bylinkova mandala

Jedlý plevel třikrát, a pokaždé jinak

       Dneska tu mám pro vás hned třikrát jedlé plané rostliny. To protože je jaro a začátek sezóny a člověk já se už tak nějak nemůže dočkat 🙂

       Doufám, že vám bude chutnat 🙂

       První je pozvánka na ochutnávací vycházky. Ta první bude už tuto sobotu, do Lipovky. Byla jsem se tam před pár dny podívat, a je to nádhera. Právě kvetou sasanky, dymnivky a křivatce. Ještě bude za chvíli na řadě medvědí česnek, ptačinec velekvětý a hluchavka skvrnitá, a pak už tu bude ráj kopřiv (a chmele, tam blíž u vody).

       Další vycházky budou každý měsíc až do podzimu, vybírala jsem krásná místa, pro která mám já sama slabost 😉 Ráda vás tam potkám 🙂

 

       Podruhé o jedlých jarních rostlinkách máme něco málo ke čtení ve čtvrtém čísle Rodinného domu. Je pravda, že na dvoustranu se toho moc nevešlo. Pár slov o kopřivě, bršlici, pampelišce, sedmikrásce, ptačinci, violce a popenci….

 

     … a proto za třetí – mám tu pro vás eBook s pěti planými rostlinami, které mají rozmanité využití v kuchyni, v šálku léčivého čaje, i v zahradě. A nebo jen tak pro radost, pro potěchu oka.

       Nabízím vám pár zajímavostí a mých oblíbených (vyzkoušených!) receptů s pampeliškou, kopřivou, sedmikráskou, lesními česneky a černým bezem. Ještě se dají (honem teď, a pak až zase na podzim) použít kořeny pampelišky, listy bylinek jsou na jaře vítané, no a květy – ty nás už začaly zase těšit.

       Budu ráda, když vás eBook inspiruje k ochutnání „plevelů“, a nebo když se podělíte o vaše oblíbené recepty 😉