knihy_Hmyzackov

Dneska knížky pro děti :-)

Rostislav Poláček (2021): Hmyzí pohádky z květinové zahrádky

Ilustrace Lucia Pauliková. 87 stran

Tuhle knížku už mám na stole docela dlouho, že si jí přečtu, až bude klidná chvilka. Nojo, ale zahradník a v sezóně klidná chvilka, žejo…Ale včera jsem si jí teda podala ke kafi, že si jednu pohádku přečtu. No dobře, tak ještě jednu… Už mi zbývají jenom tři? No to už to dočtu … Tak nějak takto to probíhalo. Nešlo mi přestat… Protože to jsou moc milé pohádky o milých zvířátkách, tedy hlavně o včelce (samotářce) Lucince. Moc krásně ilustrované. Biologicky věrné, protože autor je entomolog. Vtipné (pozdravuju čmeláka Květoslava zvaného Květák…).

Za mého mládí byla klasika Ferda Mravenec, a dneska to může být Lucinka a její kamarádi. Je to pro děti spíše menší, tedy mladší (ideálně asi ještě předškolní?)… no ale kdo z nás není aspoň občas tak trochu dítě, že?

Tak jak se praví v doslovu, zachovejme si laskavost a úsměv na tváři. S touhle knížkou mi to šlo tak nějak samo…

Rostislav Poláček (2021): U nás v Hmyzáčkově

Ilustrace Lucia Pauliková. 147 stran

Dneska jsem si tedy podala i druhou hmyzí knížku, že si přečtu, jak si Lucinka vede dál. Jo ono to není jenom o Lucince? Ono je to 12 pohádek a příběhů o jiných hmyzáčkách a o jejich každodenním životě. O tom, co a proč celé dny dělají. Takové „ze života hmyzu“ 😊.

Musím přiznat, že je to zajímavé i pro člověka, který si myslel, že o nich něco tuší…Třeba mě celkem překvapilo, že si mšice troufnou i na škvora, když jsou v přesile. Taky už vím, kdo je maskonoska obecná a skákavka pruhovaná. To je moc sympatickej pavouček (mávám arachnofobikům, aspoň těm, které mám na dohled 😉) – a asi ho znám! Toho pavoučka….

A kromě krásných a milých ilustrací jako minule je knížka tentokrát doplněná i fotkami hlavních aktérů 😊 – to je super nápad!

Tak jestli máte malé děti, vnoučata, malé děti v okolí, doporučuju! Obě knížky jsou moc příjemné a milé!

Jo a třeba pak hmyzáčkům taky postavíte nějaké bydlení. Kdybyste náhodou nevěděli jak, v druhé knížce najdete návod…

rozdelovnik

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *